Charlotte
Nálunk a családban az volt a szokás, hogy ha valakinek évfordulója volt, -főleg a születésnapokat és a házassági évfordulókat ünnepeltük- a család többi tagja sütött főzött, az ünnepelt, pedig megette amit a tiszteletére készítettek. Így volt ez akkor is, ha az ünnepelt nem velünk lakott. Akkor vagy meghívtuk, vagy ha mi mentünk hozzá, vittünk magunkkal mindenféle finomságot.
Első munkahelyemen tudtam meg, hogy másoknál ez fordítva van. Az ünnepelt süt, főz, hogy megkínálhassa azokat akik felköszönteni jönnek.
Névnapom lesz, ezért Charlotte-ot készítettem kedves kollégáimnak. A Charlott mindig jó választás. Könnyű, finom, elronthatatlan, remekül néz ki, és jól szállítható.
6 tojás,
6 evőkanál finomliszt liszt 120gr.
pár evőkanál rum
pár evőkanál rum
5 csapott evőkanál édesítő
pár kanál diabetikus baracklekvár
1/2 liter tejszín,
1 doboz mélyhűtött málna
3 csapott evőkanál édesítő,
1 zacskó zselatin
Egy tálat használok a tészta összekeveréséhez. A nyájas olvasó már észrevehette, hogy igyekszem a mosogatnivalót a minimumra csökkenteni.árgájától szétválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem a kézirobotgéppel Továbbvertem az édesítővel, majd a tojássárgájával. Ezután jött a liszt, azzal már nem vertem, hanem kanállal óvatosan, hogy ne törjön össze a hab elkevertem.papírt lehúztam róla, egy nedves konyharuhára tettem, és a konyharuhával együtt szorosan feltekertem, és hagytam kihűlni. Amikor kihűlt, a sütőpapírt lehúztam róla, és megkentem cukor nélkül eltett baracklekvárral, -a recept majd jön- visszatekertem, és vékony szeletekre vágtam.
A sütőt bekapcsoltam 220 fokra állítva. A tojások fehérjét a kemény habbá vertem, továbbvertem az édesítővel, majd a tojások sárgájával. Utána belekevertem óvatosan a lisztet, nem a robotgéppel, hanem kanállal.
A sütőhöz kapott nagy, lapos tepsit sütőpapírral kibéleltem, és rásimítottam a a masszát. A sütőt 180 fokra állítottam, és a tésztát megsütöttem. Nagyon hamar megsül. Még melegen a sütőpapírral együtt feltekertem. Amikor kihűlt, vékonyan felszeleteltem.
A málnát felengedtettem, leszűrtem, a levét egy kis lábosban elkevertem a zselatinnal. Hozzáöntöttem kb 1 dl. vizet, és jó melegre megfőztem, de nem forraltam fel.
A tejszínt kemény habbá vertem az édesítővel, majd elkevertem a kihűlt, zselatinos málnalével. Hozzákevertem a málnát is.
Egy nagy gömbölyű tálat kibéleltem a piskótaszeletekkel, meglocsoltam egy kis rummal, és beleöntöttem a málnás, tejszínes krémet, és a hűtőbe tettem egész éjszakára.
Reggel a tálat szatyorba raktam, és bevittem a munkahelyemre. Ott a szélét egy késsel meglazítottam, és kiborítottam egy tálra.
Reggel a tálat szatyorba raktam, és bevittem a munkahelyemre. Ott a szélét egy késsel meglazítottam, és kiborítottam egy tálra.
Tejszínhabbal díszítettem. Jól jött volna a díszítéshez egy pár szem málna is, de sajnos mindet beletettem a krémbe.
Tehát a recept helyesen így kezdődik: Tégy félre pár szép szem málnát a díszítéshez.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése