Édességek, sütemények nem csak cukorbetegeknek, hanem mindenkinek,aki a magas kalóriatartalmú, a szervezet számára semmilyen fontos tápanyagot nem tartalmazó répacukrot ki akarja iktatni az étrendjéből


2011. november 2., szerda

Csirkemell sütőben sütve panko bundában, karfiolpürével



 A panko morzsa a japánok panírozásra használt, külön erre a célra sütött kenyérből készült morzsája.   "Szilánkszerű, szálkás, száraz pelyhekből áll, az európai morzsánál jóval durvább, így az ezzel készülő panír „sündisznós” lesz, s mivel jóval kevésbé szívja magába az olajat, mint az európai morzsa, rendkívül ropogós és levegős állagot eredményez. Ezért terjedt el a használata az európai csúcsgasztronómiában is. Ázsia boltokban nálunk is kapható." (Fűszerlexikon"

A csirkemellet szeletekre vágtam, és a szokásos módon paníroztam, de zsemlemorzsa helyett panko morzsába forgattam. Egy tepsibe  sütőpapírt tettem, kevés olajat kentem rá, belefektettem a bepanírozott hússzeleteket, a tetejét olajjal megspricceltem, és 180  fokra előmelegített sütőben, egy szer átfordítva pirosra sütöttem.

Közben a karfiolt megfőztem, sóval, borssal egy csipet szerecsendióval ízesítettem, majd amikor megpuhult, vajat adtam hozzá, és botmixerrel pépesítettem.
A karfiolpüré nagyon bevált. Én nagyon szeretem a krumplipürét, de sajnos a cukorbeteg diétába egyáltalán nem fér bele. A karfiol glikémiás indexe alacsony, az íze pedig nagyon finom.


3 megjegyzés:

Éva 2011. november 2. 11:55  

Nagyon guszta így a hús meg a karfiol! Még nem hallottam erről a karfiol köretről de kifogom próbálni biztosan nagyon finom!

Vesta 2011. november 2. 16:16  

A napokban ettem karfiolpürét, fogasfilé köreteként, és nagyon finom volt,bár ezt nem akarta nekem elhinni az asztaltársaságom sehogyan sem :))

Cukroskata 2011. november 3. 12:34  

Éva, köszi, majd írd meg, hogy ízlett-e :-)

Vesta, én is sokáig csak gyanakodva gondoltam rá, hogy ki kéne próbálni, de tényleg finom :-)

Related Posts with Thumbnails

Blogidőszámítás

FIGYELMEZTETÉS


A blogon közzétett receptek és egyéb írások a cukorbetegségemmel kapcsolatos saját tapasztalataimat tartalmazzák anélkül, hogy ezirányú képzettségem lenne. Ezek nem tekinthetők sem orvosi, sem dietetikusi tanácsnak.




Receptjeim

A Miner szakácskönyv oldalán

MIÉRT


Amikor kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, úgy éreztem, hogy vége a világnak. Nem sokat tudtam a cukorbetegségről, de azt igen, hogy ezentúl le kell mondanom az édességekről, amiket úgy szeretek Miután az első nagy megrázkódtatás elmúlt, elővettem a sok év alatt összegyűlt, jól kipróbált receptjeimet, és elkezdtem átdolgozni őket. Kiszámoltam a kalóriákat, kipróbáltam, hogy működnek-e édesítővel. Ahol a cukor mennyisége a sütemény állagához szükséges volt, ott módosítottam a formáján, elkészítési módján. Azóta nem cukorbeteg vendégeimen is kísérletezve sok receptem gyűlt össze, amelyek alapján készített süteményeimet ők is szívesen fogyasztották. A cukorbeteg állandó lelkiismeretfurdalások között él. Ha evett, azért, ha nem evett azért. Nem könnyű áttérni a rendszeres életmódra, gyakran, keveset enni, a kalóriákat számolni, társaságban, vendégségben visszautasítani egy igazán ízletesnek látszó ételt, elviselni a sajnálkozó pillantásokat, ha elmondjuk, hogy a betegségünk miatt nem ehetünk mindent. Magyarországon az éttermek túlnyomó részében nem tartanak diabetikus édességeket, így ha mégis süteményre vágyunk, készítsük el magunknak. A sütemények, torták kellemesebbé teszik az életet. Miért mondanánk le róluk csak azért, mert az élet úgy hozta, hogy cukorbetegek vagyunk. Azoknak a családoknak, ahol cukorbeteg van, azt tanácsolom, próbálják ki ezeket a recepteket, és így egyetlen családtag sem marad ki a családi ünnepek fénypontjának tekinthető édességek fogyasztásából. Édességet enni is, készíteni is jó mulatság. Készítsünk hát szórakozva finomságokat. Ezeket az édességeket szívesen eszik és készítik nem cukorbeteg barátaim is.

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP