Édességek, sütemények nem csak cukorbetegeknek, hanem mindenkinek,aki a magas kalóriatartalmú, a szervezet számára semmilyen fontos tápanyagot nem tartalmazó répacukrot ki akarja iktatni az étrendjéből


2007. november 30., péntek

Gesztenyés muffin

Régebben gyakran sütöttem gesztenyetortát nagymamám szakácskönyve alapján.



Most Macsfalatok gesztenyetortájáról eszembe jutott, és megsütöttem. Nagyon hasonló recept. Persze leküzdhetetlen vonzalmam a muffinformához most is győzött, így abba került a nyersen is finom gesztenyehab. Meggyet is tettem bele, mert szerintem a gesztenye és a meggy jól megférnek egymással. Gyermekkorom gesztenyegolyóit idézi, csak nem olyan tömény.

Hozzávalók:

200 gr natúr gesztenyemassza.
(Szerencsére ma már sok helyen kapható)
4 tojás

3 evőkanál édesítő
pár szem meggy

pár kanál rum

A tojásokat szétválasztottam, a fehérjét habbá vertem. A gesztenyemasszát összekevertem a tojások sárgájával, az édesítővel és a rummal, majd óvatosan beleforgattam a tojáshabba. Megtöltöttem vele a
muffinformákat, mindegyik közepébe tettem egy szem meggyet. 180 fokos sütőben 15 percig sütöttem, majd a sütőben hagytam kihűlni.


Kicsit összeesett -talán egy tojással kevesebb is elég lett volna, de nem szomorkodom, mert a mélyedésbe pont belefért a tejszínhab.
12 darab lett. 1 db: energia: 75,8 Kcal, szénhidrát 9,3 gr
























3 megjegyzés:

MGL 2008. január 5. 16:23  

Nagyon szépek:)
Szénhidrát szegények is.:)

Cukroskata 2008. január 5. 20:50  

Köszi szépen. Finomak is :-)

Névtelen,  2023. december 8. 12:27  

Liszt egyáltalán nincs benne?
Köszi: Maggie

Related Posts with Thumbnails

Blogidőszámítás

FIGYELMEZTETÉS


A blogon közzétett receptek és egyéb írások a cukorbetegségemmel kapcsolatos saját tapasztalataimat tartalmazzák anélkül, hogy ezirányú képzettségem lenne. Ezek nem tekinthetők sem orvosi, sem dietetikusi tanácsnak.




Receptjeim

A Miner szakácskönyv oldalán

MIÉRT


Amikor kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, úgy éreztem, hogy vége a világnak. Nem sokat tudtam a cukorbetegségről, de azt igen, hogy ezentúl le kell mondanom az édességekről, amiket úgy szeretek Miután az első nagy megrázkódtatás elmúlt, elővettem a sok év alatt összegyűlt, jól kipróbált receptjeimet, és elkezdtem átdolgozni őket. Kiszámoltam a kalóriákat, kipróbáltam, hogy működnek-e édesítővel. Ahol a cukor mennyisége a sütemény állagához szükséges volt, ott módosítottam a formáján, elkészítési módján. Azóta nem cukorbeteg vendégeimen is kísérletezve sok receptem gyűlt össze, amelyek alapján készített süteményeimet ők is szívesen fogyasztották. A cukorbeteg állandó lelkiismeretfurdalások között él. Ha evett, azért, ha nem evett azért. Nem könnyű áttérni a rendszeres életmódra, gyakran, keveset enni, a kalóriákat számolni, társaságban, vendégségben visszautasítani egy igazán ízletesnek látszó ételt, elviselni a sajnálkozó pillantásokat, ha elmondjuk, hogy a betegségünk miatt nem ehetünk mindent. Magyarországon az éttermek túlnyomó részében nem tartanak diabetikus édességeket, így ha mégis süteményre vágyunk, készítsük el magunknak. A sütemények, torták kellemesebbé teszik az életet. Miért mondanánk le róluk csak azért, mert az élet úgy hozta, hogy cukorbetegek vagyunk. Azoknak a családoknak, ahol cukorbeteg van, azt tanácsolom, próbálják ki ezeket a recepteket, és így egyetlen családtag sem marad ki a családi ünnepek fénypontjának tekinthető édességek fogyasztásából. Édességet enni is, készíteni is jó mulatság. Készítsünk hát szórakozva finomságokat. Ezeket az édességeket szívesen eszik és készítik nem cukorbeteg barátaim is.

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP