Édességek, sütemények nem csak cukorbetegeknek, hanem mindenkinek,aki a magas kalóriatartalmú, a szervezet számára semmilyen fontos tápanyagot nem tartalmazó répacukrot ki akarja iktatni az étrendjéből


2008. február 8., péntek

Sajtos fánk égetett tésztából


Mindig szerettem képviselőfánkot sütni, mert egyszerű elkészíteni, és a könnyű, finom tésztát mindenki szereti. Édesen, sósan egyaránt finom. Most sósan készítettem, krém nélkül, csak rágcsálnivalónak.

Hozzávalók:

8 dkg vaj,
100 ml víz,
10 dkg liszt,
4 tojás,
1 teáskanál só
5 dkg füstölt sajt,
5 dkg óvári sajt.

A vajat a vízzel és a sóval felforraltam, belekevertem a lisztet, és állandó keverés mellett addig főztem, amíg elvált az edény falától, és síma tészta lett belőle.
Hagytam langyosra hűlni. Amíg hűlt, a robotgépbe beletettem a kétféle sajtot, és összeaprítottam, majd kiöntöttem a tálból, ami beleragadt, azt benne hagytam.
Ezután betettem a robotgépbe a tésztát, és egyenként hozzáadtam a tojásokat, mindegyikkel jól összekevertem, amíg szép fényes lett. Belekevertem a sajtot.
Kiskanállal kis gombócokat tettem egy sütőpapírral bélelt tepsire, helyet hagyva közöttük, mert megnőnek, 200 fokra előmelegített sütőben kb 15 percig sütöttem.
A tetejére lehetett volna egy kis reszelt sajtot szórni, de elfelejtettem :-)


30 db lett. 1 db-ban energia: 85 KCal, szénhidrát: 0,26 gr.
Kenyér helyett reggelire, egy kis pármai sonkával nagyon finom volt :-)

3 megjegyzés:

Grenadine 2008. február 9. 10:47  

sajtkrémmel töltve se rossz!

Cukroskata 2008. február 9. 11:09  

Lehet, hogy az már túlzás, mert így is intenzív sajtos íze van. De akinek nem kell vigyázni a szénhidráttal, az nyugodtan megtöltheti :-)

Névtelen,  2011. november 3. 14:16  

Nekem nem sült meg... :S Nemhogy 15, de 30 perc mulva sem akart... A színe nem lett aranybarna, hanem fehér maradt és nem is dagadtak meg a fánkocskák, hanem ugyanakkorák maradtak. Nem tudom mit csináltam rosszul, követtem minden utasítást...

Related Posts with Thumbnails

Blogidőszámítás

FIGYELMEZTETÉS


A blogon közzétett receptek és egyéb írások a cukorbetegségemmel kapcsolatos saját tapasztalataimat tartalmazzák anélkül, hogy ezirányú képzettségem lenne. Ezek nem tekinthetők sem orvosi, sem dietetikusi tanácsnak.




Receptjeim

A Miner szakácskönyv oldalán

MIÉRT


Amikor kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, úgy éreztem, hogy vége a világnak. Nem sokat tudtam a cukorbetegségről, de azt igen, hogy ezentúl le kell mondanom az édességekről, amiket úgy szeretek Miután az első nagy megrázkódtatás elmúlt, elővettem a sok év alatt összegyűlt, jól kipróbált receptjeimet, és elkezdtem átdolgozni őket. Kiszámoltam a kalóriákat, kipróbáltam, hogy működnek-e édesítővel. Ahol a cukor mennyisége a sütemény állagához szükséges volt, ott módosítottam a formáján, elkészítési módján. Azóta nem cukorbeteg vendégeimen is kísérletezve sok receptem gyűlt össze, amelyek alapján készített süteményeimet ők is szívesen fogyasztották. A cukorbeteg állandó lelkiismeretfurdalások között él. Ha evett, azért, ha nem evett azért. Nem könnyű áttérni a rendszeres életmódra, gyakran, keveset enni, a kalóriákat számolni, társaságban, vendégségben visszautasítani egy igazán ízletesnek látszó ételt, elviselni a sajnálkozó pillantásokat, ha elmondjuk, hogy a betegségünk miatt nem ehetünk mindent. Magyarországon az éttermek túlnyomó részében nem tartanak diabetikus édességeket, így ha mégis süteményre vágyunk, készítsük el magunknak. A sütemények, torták kellemesebbé teszik az életet. Miért mondanánk le róluk csak azért, mert az élet úgy hozta, hogy cukorbetegek vagyunk. Azoknak a családoknak, ahol cukorbeteg van, azt tanácsolom, próbálják ki ezeket a recepteket, és így egyetlen családtag sem marad ki a családi ünnepek fénypontjának tekinthető édességek fogyasztásából. Édességet enni is, készíteni is jó mulatság. Készítsünk hát szórakozva finomságokat. Ezeket az édességeket szívesen eszik és készítik nem cukorbeteg barátaim is.

  © Blogger templates ProBlogger Template by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP